Mondjunk egy igazi win-win helyzetet? Mit szólnál, ha olyan főzési rutint alakíthatnál ki, amellyel egyszerre a szíveden viseled a Föld sorsát és spórolhatsz is. Nem is olyan rossz ajánlat, igaz?
Telerakni a sütőt
Az a 10 perc, amikor a sütő előmelegszik, tökéletes alkalom a diófélék vagy a száraz kenyérmorzsa pirítására. Ha egy nagy sütős délutánt tervezel, igyekezz úgy alakítani a dolgokat, hogy az összes sütőrácsra kerüljön valami!
Ennak az eladó szabadegyházai háznak a gyümölcsösében pompás sütögetésekre van kilátás.
Azzal is zöldebb lehetsz, ha a sütés idő lejárta előtt 5-10 perccel kikapcsolod a sütőt, hiszen a belső tér már elég forró ahhoz, hogy elkészüljön az étel – ezt torták, sütemények és kenyerek esetében nem ajánlott, de minden más finomságnál alkalmazhatod.
Maximális felhasználás
Hagyd, hogy a hűtőszekrényed és a kamrád tartalma határozza meg, hogy mit főzz! Az esetek többségében mindened megvan, ami egy étel elkészítéséhez szükséges, csak egy kis fantázia kell a végleges menüért. Az is fontos, hogy minden részét felhasználd az ételeknek, tehát a brokkoli szára és a céklalevél is kerüljön a tányérra!
Ételellenőrzés a lejárat napján (és környékén)
Mielőtt kidobnád a pudingot, mert a csomagolás szerint aznap már nem fogyasztható, inkább kóstolj bele! Ezek a dátumok általában az élelmiszerek minőségére vonatkoznak, nem pedig a biztonságra, ezért kétszer is gondold meg, mielőtt kidobsz valamit, csak azért, mert lejárt a terméken szereplő dátum. Természetesen, ha a tejnek savanyú szaga van, ha a salsás üveg belsejében szürke pelyhek nőttek, akkor egyértelműen nem fogyaszthatóak.
Ha nem dobod ki az ételt a szemétbe, azzal jót teszel a Földnek. A becslések szerint az ételmaradékok a hulladéklerakók tartalmának negyedét teszik ki, ráadásul, amikor bomlásnak indulnak, káros üvegházhatású metánt szabadítanak fel. Ha nincs is elég helyed vagy elszántságod egy komposztkukac család telepítéséhez a lakásodba, a maradékokat egy kamrában elhelyezett kukában vagy a fagyasztóban lévő tárolóban is elteheted, hogy később valaki más komposzttá alakítsa.
Ebben a nagykanizsai házban érdemes észrevenni a lehetőséget, az ára és a telek végében álló komposztáló is vonzó.
Keress rá a neten a „közösségi komposztpontok” kifejezésre, hogy megtudd, hol gyűjtenek hozzád legközelebb ételhulladékot!
Kevesebb csomagolás
Minek csomagolnál be minden félbevágott citromot alufóliába, csak azért, hogy hamarosan elővedd a hűtőből, majd kidobd? A hűtőszekrényben lévő tálakat egyszerűen fedd le tányérokkal!
A hagyma-, grapefruit-, dinnye- és egyéb féléket nyugodtan tárolhatod egy tálkán, a vágott felükkel lefelé. A műanyag kenyérzacskókat is újrahasznosíthatod terménytáskaként és az üvegedényeket is megmentheted a maradékok tárolására.
A papírtörlő elhagyása
Nem könnyű leszokni a megszokott papírtörlőről, ezért érdemes azzal kezdeni, hogy áttérsz az újrahasznosított papírból készült változatra. Ez a fajta általában nem olyan vastag és nem olyan nedvszívó, mint a klasszikus törlő, ezért innen már csak egy lépés, hogy törölközőért vagy konyharuháért nyúlj, ha meg kell törölni a kezedet főzés közben, vagy fel kell itatni valamilyen folyadékot. Igyekezz áttérni a mosható, univerzális és komposztálható rongyokra – vannak olyan darabok, amelyek akár 200 mosást is kibírnak!
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 499 ingatlanhirdetés között