Idegesítő, de sajnos gyakran előforduló jelenség, ha nem tudunk az ügynökünkkel beszélni. Próbálunk kicsit segíteni, mi a teendő.
Hogy mi a legstresszesebb egy ingatlanvásárlásban, illetve eladásban, azt kis túlzással órákig lehetne sorolni, de egy közös elemük biztosan van: az, ha egyszerűen eltűnik az ingatlanosunk.
Persze az eltűnésnek ezer oka lehet: “Engem egyszer ordítva hívott fel egy ügyfél, amiért két napja nem vettem fel neki a telefont. A családi tragédia sem hatotta meg, amit mentségül hoztam fel neki” - mondta a korábban ingatlanozással is foglalkozó Robi, elismerve, hogy akik például az egyetem mellett vágnak bele ebbe, azok jó eséllyel hajlamosabbak rá, hogy ne vegyék fel a telefont olyan fontos okokból kifolyólag, mint egy előadás utáni random sörözés.
A problémát viszont mindenképp kezelni kell indoktól függetlenül.
Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint ez "eltünés" egy viszonylag gyakori jelenség. “Ha egyszemélyes táskás ingatlanosunk van, sajnos meg kell várni, hogy jelentkezzen. Sajnos az elmúlt években sokan nem vették arra a fáradságot, hogy megfelelő szolgáltatást nyújtsanak, amiből élnek. Sajnos mi is kaptunk ilyen jelzést, de nekünk ez annyira nem baj, hiszen az iroda segít az ilyen esetekben. Nálunk az is elvárás, hogy legalább egy SMS-t küldjünk, ha nem tudjuk felvenni, mert ez megnyugtatja az ügyfelet. Aki erre nem képes, annak szerintem nem is nagyon van ebben a szakmában helye” - mondta.
Szerinte az elmúlt 4-5 évben az értékesítőknél amúgy is sokan jelentkeztek, ezért valahogy eladták az ingatlant. A felívelő piac idején könnyű volt a helyzet, de most visszatértünk 2012 körülre, 50 százalékos visszaesés van a vevői megkeresésekben. Most már csak úgy nem lehet megtenni, mert nem özönlenek a vevők minden hirdetésre” - mondta.
Barna József, a Városi Ingatlaniroda vezetője szerint ilyen esetben először mindenképp érdemes e-mailt is küldeni, illetve visszahívást kérni, mert simán előfordulhat, hogy az értékesítőnk csak tárgyaláson és tréningen van, ezért vált elérhetetlenné.
“Ha vásárlók vagyunk, és nagyon nem érjük el, rákereshetünk a legnagyobb portálokon arra, hogy más is árulja-e a szóban forgó ingatlant, és ha igen, akkor vegyük fel inkább a kapcsolatot a másik értékesítővel” - mondta Barna, aki szerint mindenképp érdemes megtudakolni az értékesítőnkről, csapatban dolgozik-e, és jelezni a vezetőnek, hogy nem tudja elérni.
Persze csak akkor mehetsz biztosra, ha eleve megbízható ingatlanosod van, még biztosabbra pedig akkor, ha céges háttere van. Ebben az esetben ugyanis az eladandó ingatlan biztosan regisztrálva van a cégnél, és ha nem is a legkönnyebb úton járva, de azért elő tudod keríteni. Ha ez nincs, akkor tényleg csak reménykedhetsz, hogy azért egyszer felveszi a telefont.
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 499 ingatlanhirdetés között