Az új győztes Indiában épült meg egy olyan versenyben, aminek egyetlen komolyanvehető európai versenyzője a romániai parlament.
80 évesnél is hosszabb uralkodásnak lett vége a nyáron, ennyi időn keresztül volt a világ legnagyobb irodaháza a Pentagon épülete. A legendás épület alapterülete eléri a 600 ezer négyzetmétert. Érkezett Indiából, Mumbaitól 240 kilométerre fekvő versenyző, ami már 660 ezer négyzetméter, ami azt jelenti, hogy mostantól ez a világ legnagyobb irodaháza.
Ezek a legnagyobb eladó magyarországi házak.
Surat városa nem véletlenül fogott ekkora projektbe, ugyanis a nemzetközi drágakő-kereskedelemnek egyik fontos központjáról beszélünk. Suratban csiszolják és vágják a világ összes gyémántjának nagyjából 90 százalékát.
A Gujarat államban található városban épült most fel a Surat Diamond Bourse irodaház, ahol több mint 65 000 gyémántszakértő, köztük vágók, polírozók és kereskedők kezdenek el novemberben dolgozni. Az épület pedig pont olyan, mint amilyennek az ember elképzel egy gyémántközpontot: a négy év alatt elkészült komplexum kilenc, téglalap alakú építményből és egy központi „gerincből” áll, amelyek magassága eléri a 15 emeletet. A teljes alapterület pedig a 660 ezer négyzetmétert, ami nagyjából 10 százalékkal haladja meg a Pentagon alapterületét.
Érdemes kiemelni, hogy európai szemmel szinte viccesnek hangzik a 226 ezer forintnyi rúpiás négyzetméterenkénti ár, de nem Indiában. Annyira így sem volt olcsó, hiszen a 4700 irodahelyiségből álló komplexum 388 millió dollárba került.
Helyet kapott itt 131 lift, étkező-, kiskereskedelmi-, wellness- és konferenciatermek a dolgozók számára. A projekt vezérigazgatója szerint a beruházás munkavállalók ezrei számára teszi lehetővé, hogy ügyintézési célok miatt ne kelljen Mumbaiba utazniuk. Az épületet az indiai Morphogenesis építésziroda tervezte nemzetközi tervpályázatot követően. Érdekes, hogy a cél valójában egyáltalán nem a Pentagon felülmúlása volt: egyszerűen ki akarták elégíteni az irodaigényt a környéken.
Érdekesség, hogy az iroda kategória nyertesei ettől függetlenül továbbra is főleg az Egyesült Államokban helyezkednek el. A harmadik a fenti képen is látható Chrysler World Headquarters and Technology Center a michigani Auburn Hillsben a maga 490 ezer négyzetméterével, a negyedik a USAA Corporate Headquarters San Antonióban 476 ezerrel, utána maláj és kínai versenyzők lepik el a mezőnyt.
Szinte jellemző, hogy a világ legnagyobb irodaépületeinek listája egyébként szinte teljesen mellőzi Európát: a legnagyobb ötbe összesen két komplexum kapott helyet a tonnányi egzotikus hely mellett. Ez kicsit meglepő módon Románia, aminek a bekezdés felett látható Parlamentje a világ tizenhatodik legnagyobb irodaépülete a maga visszafogott 365 ezer négyzetméterével (egyes számítások szerint csak 340 ezer, de a legjobb húszba akkor is belefér), ami különösen akkor sokkoló adat, ha hozzátesszük, hogy a szintén hatalmas magyar parlament (a világ negyedik legnagyobb parlamentje) is csak 18000 négyzetméteres.
A másik európai szereplő egyébként a római Palazzo della Farnesina, 120 ezer négyzetméterrel.
Felhasznált képek: Wikimedia Commons
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 152 257 ingatlanhirdetés között