Az otthon része a rumli, és ahol gyerek van, ott vannak rajzok, karcolások, foltok a falon is. Csak ezek miatt azonban valószínűleg nem szívesen festenéd le az egész felületet, ha nem is szeretnéd látni a rongálást. Hogyan szedd le a filctoll vagy zsírkrétanyomokat, hogy ne tegyél kárt a falfestésben? Több megoldás is van, ebben a cikkben ezeket mutatjuk be.
Ha előrelátó voltál és lemosható festék van a falon, akkor könnyű dolgod lesz, mert elég egy nedves mosogatószivaccsal vagy mikroszálas textillel lemosni a falat. Ha a firka vagy a folt így nem jön le, akkor a következőket vetheted be.
Varázsradír
Többféle néven nevezik, de mind ugyanazt a csodát tudja: a varázsszivacsnak, szivacsradírnak, tisztítópárnának, varázsradírnak nevezett melamin habszivacs szinte mindenféle kosz eltávolítására jó. A szivacsot kicsit be kell nedvesíteni, de ne kezdd el tiszta erőből súrolni vele az összefirkált falat, hanem csak finom mozdulatokkal próbálkozz! A golyóstoll, a filctoll, grafit és a színes ceruza így is le fog jönni. Ha mélyek a karcolások, akkor lehet, hogy erősebb dörzsölésre lesz szükség, de figyelj, hogy a falfestés ne sérüljön!
Ez a vadonatúj projekt Kecskeméten álomlakásokat tartalmaz a villanegyed és a Széchenyi város városrészek között.
Ha a zsírkréta ellenáll, akkor még két háztartási anyagot vethetsz be. Márts egy nedves rongyot szódabikarbónába és finom mozdulatokkal dörzsöld a firkát! Ha ez nem segített, akkor fehér - nem zselés - fogkrémmel is neki eshetsz a zsíros foltoknak, valamelyik szerrel nagy eséllyel le fog jönni a kréta.
Gyorsjavító
Tapasztalt gyerekes szülők már tudják, hogy a fehér fal a hosszú távon kifizetődő, mert gyorsjavítókat csak fehér színben tudunk vásárolni, márpedig nem minden falfirka jön le törölgetéssel. Az is lehet, hogy minden igyekezeted ellenére megsérül a falfesték felülete, és utólag egy kis festékkel javítani kell. Különféle kiszerelésben vásárolhatsz gyorsjavítókat: van szpré, tubusos-szivacsos megoldás - ez olyan, mint a cipőfényesítő -, görgős ecset és festék javító toll is. A gyorsjavítóknak nem olyan jó a fedése, mint a falfestéknek, ha úgy látod, egy réteg nem fedi el a foltot, rajzot, sérülést, akkor bátran fesd le több rétegben!
Gyorsjavítót egyébként mindig érdemes otthon tartani, mert sok esetben segíthet. Biztosan nálad is előfordul, hogy a fal élekről véletlenül levered a festéket például létrával, székekkel, bőrönddel, vagy ha a falra ömlött valami étel, kávé, amit nehéz leszedni – ilyen sérülésekre is remek megoldás a gyorsjavító.
A XIII. kerületben kínálják megvételre ezt a falakig elbontott és felújított garzont.
Színes fal
Ha színes fal, akkor tegyél félre egy kis adag kevert festéket befőttes üvegben, világos, pasztell színeket könnyen lehet utólag is javítani, de nem évek múltán. A színes falfestéket a festést követő első hetekben tudsz csak szépen javítani. A falfesték is érik vagy fakul a napsütés miatt, ezért színes fal esetén jobb nem kísérletezni a javítással, mert foltos lesz. Színes falaknál csak a varázsszivacsban bízhatsz, de ne dörzsöld erősen a felületet, mert foltos lesz vagy kifényesedik azon a részen!
Borítókép: Shutterstock
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 499 ingatlanhirdetés között