A pesti bérház fogalom. A gangról megközelíthető lakások, hatalmas belmagasság és szecessziós stílusú homlokzat egyaránt a stílusjegyei. A főváros lakosságának hirtelen megnövekedése hívta őket életre, mi pedig a mai napig rajongunk értük.
Ha azok a falak mesélni tudnának
A 19. század utolsó harmadától a magyar főváros elképesztő mértékben indult fejlődésnek: kiépültek a fontosabb tömegközlekedési útvonalak, izgatottan készült a város a millenniumi ünnepségekre, tömegek költöztek fel vidékről, aztán az I. világháború után, és az országrészek elszakítása után a határokon kívül rekedt magyarok tömegesen költöztek Budapestre. Ennek a rengeteg embernek a lakhatását meg kellett oldani, így az amúgy is mindenhol építkező Budapesten is megjelentek a kor modern európai városaiban népszerű belső kertes, körfolyosós házak.
Az akkori Budapesten meglehetősen szigorú szabályok mentén folytak az építkezések, így lehetséges, hogy a bérházak jelentős része túlélte a II. világháborút.
Sokszínű lakóközösség
A bérházak hierarchiája megmutatta a kor társadalmi szerkezetét: Földszint: itt kaptak helyet az üzletek, irodák vagy éppen a munkások, iparosok. Ezek a lakások voltak a legkisebbek és a legsötétebbek.
Az is igaz, hogy a lakóközösség sokkal jobban figyelt egymásra, mint manapság. Az egymás lakása előtt elsétálás akkoriban nem volt zavaró, még akár ki is könyökölt a szomszédasszony a konyhaablakból egy kis csevejre. A lakók annak ellenére, hogy merészen eltérő társadalmi réteghez tartoztak, közösséget alkottak.
Ennek ellenére a belső udvar rengeteg kritikát kapott. Az udvart általában egy kopár, kövezett terület jelentette, ahol néhány cserepes virággal, székekkel igyekeztek ellensúlyozni a sivárságot.
Annak a VII. kerületi bérháznak azonban, ahol ez a két lakás is található, zöld belső kertje van. Ez igazán különleges tulajdonság, és az még tovább növeli a szimpátiát, hogy utolsó lakás a folyosón, tehát csak az fog az ablak előtt közlekedni, akinek ott van dolga.
A Zsinagóga mellett, a Bulinegyedben a múlt század elején épült bérházban kínálnak megvételre egy hihetetlenül ötletes földszinti lakást. Habár a teljes ház átlagos állapotú, a lakást műszakilag és esztétikailag is teljesen felújították.
A klasszikus belsőépítészeti megoldásokkal szemben belső, kétszintes otthont alakítottak ki. További különlegesség a 64 négyzetméteres privát kertkapcsolat, ahová csak innen lehet kijutni. A hangulatvilágítás, a buja növényzet oázisként tündököl a belváros mélyén.
Mit tudnál kihozni ebből a lakásból?
Adott egy jó állapotban lévő bérház a Városliget szomszédságában. A hangulatos lépcsőházban a legfelső emeletig kell lépcsőznöd, hogy megtaláld ezt a kétszobás, napos lakást. Minden jó állapotú, viszont modernek éppen nem mondható, ezért ha a saját ízlésédnek megfelelően szeretnéd kialakítani, akkor minden további nélkül megteheted.
Nincs kihasználva még például a 3,8 méteres belmagasság, régiek a radiátorok. Egy fantáziadús vevő igazi álomotthont varázsolhat belőle.
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 160 560 ingatlanhirdetés között