Kevés helyen jár annyira ritkán a főváros lakossága, mint a Csepel-szigeten. Pedig a jól felépített tömegközlekedés és a városrész fejlődése miatt érdemes az odaköltözést is megfontolni.
Egyetlen kerülete van Budapestnek, ami teljesen kimarad az állandó Buda vs Pest vitából: természetesen Csepelről van szó. A sziget egyik részhez sem tartozik, mintha nem a fővárosról lenne szó. Van, aki szerint senki nem akarja nevére venni Csepelt, a rajongói szerint viszont Csepelen lakni külön identitás, ami sokkal különlegesebb, mint a város maradék részéé.
Mi ebben a kérdésben semmiképp nem akarnánk dönteni, inkább képbe hozunk mindenkit kicsit Csepellel és az ottani eladó ingatlanokkal kapcsolatban.
Érdekesség, hogy a szigetet még az államalapítás előtt benépesítették a magyarok. Anonymus jegyzetei szerint maga Árpád vezért is megszállt Csepelen, egy ideig pedig maga a sziget volt a magyar törzsszövetség élén álló fejedelem székhelye. Az, hogy sokan nem tekintik Budapest részének, az sem véletlen: a kerület ugyanis csak 1950. január 1. óta tartozik a fővároshoz. Korábban külön város, azelőtt pedig az ország legnépesebb faluja volt.
Csepel életében, fejlődésében meghatározó történelmi esemény volt, hogy ott a Weiss testvérek 1892-től beindították töltényfelújító és töltényszétszerelő műhelyüket, ami a későbbi gyáróriás, a Csepel Művek alapja lett. 1912-ben megindult HÉV-közlekedés, ami a fővárossal összekötötte a szigetet, ahogy az is sokat nyomott a sziget ázsióján, hogy 1912-1927 között felépült Csepeli Nemzeti és Szabadkikötő, így ide került a Duna-tengerhajózás központja is.
A sváb faluból gyorsan a vidékről betelepülők kedvenc helye lett, a gyors növekedés pedig meg is látszik az 1950-es Budapesthez csatlakozástól: az elképesztő népességbumm gyors építkezéseket igényelt, ezért Csepelen található az ország egyik legnagyobb összefüggő paneldzsungele. A csúcs 1990-ben volt, akkor 90 ezren laktak Csepelen, a 2017-ben már csak 76500-an.
Érdemes kiemelni, hogy sokáig Csepelnek sem volt túl jó híre, de mostanra minden statisztika szerint a XXI. kerület a város egyik legbiztonságosabb része.
Érdemes egyébként egyszer körülnézni ott, hogy számodra is kiderüljön, valójában kifejezetten érdekes hely: védett területe a királyerdei Tamariska-domb, amely 1999 óta fővárosi védelem alatt áll. Az itt élő homoki növény-, és állatfajok közt Vörös Könyves és pannon endemikus fajok is megtalálhatók. De ha kevésbé akarsz a természetben gyönyörködni, akkor művészettörténeti kuriózumként ott a Csepeli Munkásotthon, van három kultúrház, és ne feledkezz meg a csepeli strandfürdőről sem.
Sőt Csepelen található az ország egyik legsikeresebb focicsapata is: persze nem mostanában éri el a sikereit, hiszen a Csepeli SC jelenleg az NB III-ban található, de különböző neveken összesen négy bajnokságot is megnyertek 1941 és 1958 között, amivel megelőzik például a Győri ETO-t vagy a Videotont.
Azt persze senki ne gondolja, hogy Csepelen szinte ingyen jut ingatlanhoz: az alább látható eladó ingatlan például 79,9 millió forintért a városrész legdrágább eladó lakása: 2,5 szoba, kertkapcsolattal.
De itt van egy, 47,5 millióért árult, 1+2 félszobás panellakás teljesen gépiesített, biztonsági zárral és egyedi vízórával elátott.
Harmadiknak ezt az eladó, 34,99 millió forintért árult panellakást néztük meg, ami 48 négyzetméter, kétszobás, ráadásul nemrég lett felújítva.
Kattints a képre további fotókért! Ezek után nincs is mit mondani, irány Csepel!
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 161 954 ingatlanhirdetés között