Végre ki lehet mozdulni a lakásból, elő lehet venni a görkorit, a kerékpárt és a trambulint. Melyik ezek közül a legveszélyesebb a magyar gyereksebészek szerint? A cikkből a megfelelő megoldásokat és a választ is megtudhatod.
A szenzomotoros torna egyik alapeszköze
A gyerekeknek kitalált tervezett szenzomotoros tréning, azaz TSMT rengeteg olyan eszközt használ, amivel az idegrendszerben olyan pályák is aktiválódnak, amik amúgy nem szoktak. Szükség lehet például billenőlapra, tojásfotelre, gördeszkára vagy éppen trambulinra. A fejlesztő tornát minden esetben szakember állítja össze személyes felmérés után, így nem fordulhat elő, hogy egy gyerek nem a fizikai vagy mentális képességeinek megfelelő feladatsort kapja. Az már sokkal valószínűbb, hogy nehéznek érzi a gyakorlatot, hiszen addig még nem csinálta.
A TSMT tornához elég egy kis méretű trambulin, ami egy szobában elfér. Az ugrálással nem a magassági rekord megdöntése a cél, hanem az egyensúly és a koordináció fejlesztése. A torna közös program, ami a szülő és a gyerek kötődését erősíti, hiszen együtt végzik az összes feladatot.
Nem ördögtől való a trambulin, de kellő óvatosággal kell használni
Dr. Kőnig Róbert gyermeksebész a saját tapasztalataira hivatkozva úgy nyilatkozott, hogy betiltaná a trambulint, mert veszélyes. Ezt máshol is így gondolják, mert például Ausztráliában 6 éves kor betiltották a trambulin használatát.
Magyarországon nincs tiltás, bárki felállíthatja a kertben vagy a lakásában. Dr. Kőnig és sebésztársai ezért inkább a szülőket igyekeznek edukálni. Egyrészt arról, hogy ne felejtsék el, hogy a trambulin egy sporteszköz, nem pedig játékszer, másrészt, hogy ha már megvették, akkor hogyan tudják úgy használni, hogy élvezet legyen és ne a sebészeten töltse a hétvégét a család.
Változatos mozgásra van lehetőség a kertben
Tippek a trambulin biztonságos használatához
Annak érdekében, hogy minél kevesebb gyermek szoruljon hosszú, altatásos műtétre, implantátumokra, valamint hónapokig tartó rehabilitációs kezelésre, Dr. Kőnig Róbert a következőket javasolja:
Forrás: Kőnig doki
Szülőként így csökkentheted a balesetveszélyt
Hatéves kor alatt ne engedd trambulinozni a gyereket! Egyszerre csak egy gyerek ugráljon, esetleg két kisebb, akik közel azonos testsúllyal rendelkeznek! Mindig legyen felnőtt a közelben, aki felügyel. A rugós alkatrészeket vond be párnás huzattal! Legyen a trambulin körül biztonsági háló! Senki ne tartózkodjon a trambulin alatt, amíg ugrálnak rajta! Evés, ivás után közvetlenül ne engedd fel a gyereket az eszközre, várjatok egy kicsit!
Mindig ellenőrizd a rugózat és a textil állapotát mielőtt megnyitod az ugrálószezont
Címlapkép: Shutterstock
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 499 ingatlanhirdetés között