Esztétikum, praktikusság és a rendelkezésre álló hely – ezek a fő szempontok a megfelelő WC-tartály kiválasztásánál. Ebben a cikkben sorra vesszük a két leggyakoribb tartálytípus adottságait, hogy el tudd dönteni, te melyikkel tudnál igazán együtt élni a felújítás után.
Alapvető különbség: a láthatóság
A lényegi különbség a két tartálytípus között a láthatóság. A monoblokkos rendszer egybe van építve magával a csészével. Így nincsen összekötő cső, aminek az illeszkedésénél esetleg szivároghat a víz és növelheti a vízszámlát.
A falba épített tartályok komolyabb egységek. Ebből ugyan a felhasználó nem sok mindent lát, hiszen a teljes mechanikára burkolat kerül. Ami látható marad belőle, az mindössze a nyomógomb panelje.
Minimalista és diszkrét megjelenése miatt az új építésű társasházakban, családi házakban szinte csak ezt alkalmazzák. A monoblokkos verziót azok választják, akik felújítják ugyan a mellékhelyiséget, de falat nem szeretnének bontani mégis elegáns és újszerű megoldást keresnek a toalett öblítésére.
A falba épített rendszerrel egységesebb a fürdőszoba kinézete
Minden olyan elem, ami szabadon létezik, az plusz egy felület, amit rendszeresen fertőtleníteni kell. Ilyen szemmel nézve a monoblokkos szisztéma hátrányban van a beépíthetővel szemben. A tartályt az amúgy is esedékes takarításkor ugyanúgy át kell törölgetni, mint a csészét.
A beépíthető változatnál ez annyival egyszerűbb, hogy egy fertőtlenítő szprével vagy kendővel elég kezelni a nyomógomb panelét. Mondjuk, ha az ember benne van a takarításban, az a plusz két perces művelet nem sokat oszt vagy szoroz.
A falba épített technika diszkrétebb és kevesebb takarítást igényel
Ha szerelni kell
A bonyodalmak akkor kezdődnek, ha a valamilyen meghibásodás folytán nem működik megfelelően a tartály. Ilyenkor előnyben vannak azok, akiknél otthon monoblokkos üzemel, ezeknek a teteje ugyanis könnyen levehető, így gyorsan kiderül, hogy mi okozza a problémát. Az is lehet, hogy csak egy alkatrészt kell kicserélni, amit egy ügyeskezű háziasszony vagy barkácsmester is meg tud oldani.
A falba épített tartályok esetében viszont a legapróbb szereléshez is szakembert kell hívni. Jó esetben el tudja hárítani a bajt a panel levételével, azonban komolyabb hibánál fennáll a lehetősége a falbontásnak is.
Nem mindegy, hogy milyen tartályt és hova szeretnél
Bár a rejtett tartály talán esztétikusabb monoblokkos társánál, érdemes egyeztetni vízvezetékszerelővel, hogy ajánlja-e az adott épületbe ezt a rendszert. Figyelembe kell venni az elemek mélységét, magasságát, illetve, hogy milyen falszerkezetbe kerülnek majd telepítésre. Azokban az otthonokban, ahol kevés hely áll rendelkezésre és a technikai feltételek is adottak, kifejezetten előnyös a csendes működésű, minimalista szett.
A monoblokkos kiszerelésnél csak a kifolyás irányának megfelelő terméket szabad választani, más buktatója nincs. A modern tartályok formája tökéletesen illeszkedik bármilyen lakáshoz. Letisztultak, kevés helyet foglalnak, ezért szűkebb helyiségben is elférnek. Ha a fal minősége nem teszi lehetővé a beépített típust, akkor sem kell csüggedni, hiszen a monoblokkos kivitelek is ugyanolyan jól ellátják a feladatukat.
A monoblokkos kivitel nem foglal túl nagy helyet és akár házilag is javítható
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 499 ingatlanhirdetés között