Azért kell figyelmet fordítani a túl kemény vízre, mert az a hajadnak és a bőrödnek sem tesz jót, azontúl pedig a konyhai eszközöket és a vízvezetékeket is károsítja. De honnan tudod, hogy nálad kemény-e a víz? A cikkben jöjjenek a legegyértelműbb és leggyakoribb jelek.
Lehet, hogy nem is tudod, hogy a lakásban mennyire kemény a víz, ahogyan azt sem, hogyan hat ez rád, illetve az otthonodra. A kemény vizet az okozza, hogy nagy mennyiségű oldott ásványi anyagot tartalmaz, amelyek magukba foglalják a kalciumot és a magnéziumot. Bár ezek az ásványok önmagukban nem ártalmasak, ha túl sok van belőlük az otthoni vízrendszerben, az bizony különböző károkat okozhat.
Ez a gyönyörű park és a kétszintes nádfedeles családi ház Pákozdon található csodálatos kilátással a Bella-tóra, rétre és a tájvédelmi erdős területre, valamint a Velencei-tóra is.
Fehér réteg a tárgyakon
Ha a fürdőszobacsempén, a zuhanyzórózsán és a mosdócsap körül is szappanos vízkövet fedezel fel, valamint az üvegtárgyakon is áll a kemény, fehér vízkőréteg, akkor nagy valószínűséggel nálad is fennáll a keményvíz-probléma.
Száraz bőr és haj
A kemény víz sajnos a bőrön és a hajon is hagyhat egy kellemetlen filmréteget. Kézmosás után kissé száraznak és meszesnek érzed a tenyeredet, valamint hajmosás után sem tűnnek teljesen tisztának a szálak? Egyértelmű, hogy ez nem lágy vízre utal.
Merev ruhák
A kimosott ruhán is hagyhat egy réteget a túlságosan kemény víz, ami túl merevvé teszi a felsőket, nadrágokat. Ezt a textilszálakon maradt ásványlerakódások okozhatják.
Ez a szépen felújított parasztház Baksán található, Baranyában, és egy rendezett, 988 négyzetméteres udvar tartozik hozzá.
Fémes íz
A kemény víz sokszor hagy a szájban egy furcsa fémes ízt. Nem kell megijedni, mert ezt semmilyen egészségügyi kockázatot nem jelent, csupán kellemetlen.
Gyakran elromló eszközök, eldugult csövek
A kemény víz a vízvezetékcsövekben, a vízforralóban és minden olyan eszközben kárt tehet, ami gyakran érintkezik vízzel. Sűrűn romlanak el ezek a konyhai gépek, és a csövek is folyamatosan eldugulnak? Nem kell tovább keresned a bajt, mert minden probléma okozója a kemény víz.
Egy vízkeménységi teszttel könnyen kiderítheted, hogy nálad mi a helyzet a lakásban. A mérőkészlet megméri a víz kalcium- és magnéziumtartalmát, vagyis a vízkőképző anyagokat. Ha azt az eredményt kapod, amit sejtettél, akkor sincs nagy baj, mert szerencsére több megoldás is létezik a kemény víz ellen. Amennyiben csak egy kis mennyiségű vizet kell lágyítani, akkor forralással, illetve szódabikarbónával vagy ecettel is kiűzheted az ásványi anyagokat a vízből.
A IX. kerületben, a Mester utcában hirdetik ezt a 3+1-es, 107 négyzetméteres, felújítandó, nagypolgári lakást barátságos lakókörnyezetben.
Ivóvíz esetén hosszútávú megoldást kizárólag a vízszűrő rendszerek jelentenek. Igaz, a zuhany-, és csapszűrők is lágyabb vizet produkálnak tusolás és főzés során, de ezek nem óvják meg a csöveket a károsodástól. Fontos, hogy gyakran távolítsd el a vízkövet a fürdőszobai és konyhai felületekről, eszközökről – a fehér ecet könnyen elbánik vele, főleg, ha egy kis szódabikarbónával kombinálod. A lényeg, hogy valamilyen módon vedd fel a harcot a kemény vízzel, ha téged is bosszantanak a vele járó problémák.
Illusztráció: Shutterstock
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 148 627 ingatlanhirdetés között