A pilisi vízhálózatban talált férgek híre sokakat megrémített. A riadalom újra előtérbe helyezte a csapvíz minőségével kapcsolatos problémákat. Bár a hazai ivóvíz szigorú ellenőrzésen megy keresztül, a jelek szerint időnként mégis előfordulhatnak kellemetlen meglepetések. Hogyan védheted meg magad a lehetséges szennyeződésektől és a parazitáktól? Cikkünkben vízszűrő berendezésekkel ismerkedhetsz meg.
Ihatatlanná vált az ivóvíz Pilisen
A tiszta víz egészségünk alapja, így meglehetősen nagy felháborodást keltett az elmúlt hetekben, hogy Pilis település ivóvizét ellepték a lárvák, kukacok. Az első bejelentéseket követően azt feltételezték, hogy helyi problémáról van szó, de aztán más megvilágításba került az ügy, miután a Dabas és Környéke Vízügyi Kft. megállapította, hogy a lakossági szabálytalan rákötések halmozódtak fel, és így kerültek a szalagférgek az ivóvízrendszerbe.
A víztározók mintavételi csapjából engedett vízben azonban ugyanúgy megtalálták a nematodákat, ezért új felelősöket kellett keresni. A további vizsgálatok eredménye szerint a szellőző rozsdásodása folytán kerültek élőlények az ivóvíz ellátást biztosító rendszerbe. Pilis polgármestere szerint volt már hasonló eset, csak az nem kapott nyilvánosságot.
A rengeteg extra felszereltség mellett szinte eltörpül a vízszűrő megléte
Miért lehet megoldás a vízszűrő berendezés?
A pilisi eset rávilágított arra, hogy bár a csapvíz hivatalosan ellenőrzött és fogyasztásra alkalmas, időnként előfordulhatnak szennyeződések. Egy vízszűrő berendezés olyan extra biztonsági réteget jelenthet, amely megszűri a nem kívánt anyagokat, javítja a víz ízét és hosszú távon hozzájárul az egészségünk védelméhez.
Ennek a szupermodern otthonnak az alapfelszereltsége a tiszta, egészséges víz
Milyen típusú vízszűrők léteznek?
A vízszűrők különböző technológiák alapján működnek, és más-más szennyeződések eltávolítására specializálódtak:
• Mechanikus szűrők: Főként üledékek, homok, rozsda és nagyobb szennyeződések eltávolítására szolgálnak. Ezek alapvető védelmet nyújtanak, de nem szűrik ki a kémiai szennyeződéseket vagy mikroorganizmusokat.
• Aktívszenes szűrők: Képesek eltávolítani a klórt, a peszticideket, az oldószereket és egyéb szerves vegyületeket, amelyek kellemetlen ízt és szagot okozhatnak a vízben. Az aktív szén azonban nem hatékony minden baktérium vagy nehézfém ellen.
• Fordított ozmózis (RO) rendszerek: Az egyik leghatékonyabb víztisztítási módszer, amely eltávolítja a nehézfémeket, nitrátokat, vírusokat, baktériumokat és számos egyéb szennyeződést. Bár nagyon tiszta vizet eredményez, hátránya, hogy a vízben lévő hasznos ásványi anyagokat is kiszűrheti.
• UV-szűrők: Ultraibolya fény segítségével semmisítik meg a baktériumokat és vírusokat, így fertőtlenítő hatásúak, de nem távolítanak el kémiai szennyeződéseket vagy nehézfémeket.
• Ioncserélő rendszerek: Különösen a víz keménységének csökkentésére használják, eltávolítják a kalciumot és magnéziumot, de más szennyeződésekkel szemben kevésbé hatékonyak.
A vízszűrő eljárások gyakran kombinálhatók egymással, ezért ajánlott szakember segítségét kérni a kívánt eredmény elérése érdekében.
A víz lágyítása az elsődleges feladata annak a berendezésnek ami ebben a csepeli házban található
Illusztráció: Shutterstock
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 153 426 ingatlanhirdetés között