Van néhány dolog, amire oda kell figyelned, mielőtt gyertyafényes vacsorát rendezel! Nincs is meghittebb pillanat annál, mint egy stresszes nap után tele engedni a kádat forró vízzel, és gyertyaláng mellett relaxálni a habokban. Egyes gyertyák isteni illatot árasztanak, míg más darabok remekül mutatnak a vacsoraasztalon. Viszont egyre több olyan teóriát hallani, hogy nem tesz jót az egészségednek, ha belső térben élvezed a gyertyalángot. Lássuk, mit mondanak erről a szakemberek!
A mennyiség és a szellőzés is számít
A gyertyák hatással lehetnek a beltéri levegő minőségére, de a negatív hatások csekélynek mondhatók, ha jól szellőző térben használod őket. Karen Clay, a pittsburghi Carnegie Mellon Egyetem professzora, a légszennyezés és a levegőminőség szakértője azt mondja, hogy a gyertyahasználat akkor jelenthet problémát, ha sokat gyújtasz meg egyszerre egy rosszul szellőző helyiségben. Tehát, amíg mértékkel gyertyázol és a levegő is jár a szobában, addig nem kell aggódnod, kivéve, ha valaki asztmás vagy allergiás a családban. Ők érzékenyebbek lehetnek az illatokra és a melléktermékekre.
Budapest II. kerületében, az erdőben mellett eladó ez a 20-as években épült villa, egy hatalmas telken. Itt a gyertyafény is hozzátehet a harmóniához, amit az egész ház magából áraszt.
Azt tudni kell, hogy bármilyen dolog égetése – legyen az fa, élelmiszer vagy gyertya – szennyezőanyagok kibocsátásához vezet. A gyertyák esetében a kibocsátások közé tartoznak az apró részecskék és az illékony szerves vegyületek. Valójában minden a kanóc és a viasz típustától függ, és attól, hogy illatosított a termék vagy sem.
Illatos legyen van hagyományos?
A Káli-medencében található Kékkút, ahol ezt az különleges házat és birtokot árulják.
Az illatosított gyertyák valamivel nagyobb hatással vannak a levegő minőségére, mint a hagyományos típusok, mivel jellemzően több illékony szerves vegyületet tartalmaznak, de ezeket is csak elenyészően. A paraffinviasz gyertyák általában több szennyező anyagot bocsátanak ki, mint a természetes viaszból készült termékek. A levegőminőségi szakember szerint a jobb minőségű, természetes viaszgyertyák tisztábban égnek és biztonságosabb választásnak bizonyulnak, mint a paraffin társaik.
Milyen a kanóc?
A viasz típusa mellett a kanócról is fontos egy-két dolgot tudni. Jobb elkerülni az ólom- vagy fém kanócot, illetve a szója-, méhviasz- vagy kókuszolajos gyertyákat érdemes pamut kanóccal választani. A jobb minőségű gyertyák drágábbak, de jellemzően tovább tartanak – ezért inkább azok közül válassz.
Tartsd észben!
Ha egy gyertya észrevehető szénfelhőt bocsát ki, nem javasolt beltérben használni, és soha ne gyújts gyertyát bútorok, drapériák, kisgyerekek, háziállatok közelében.
"Az én házam, az én váram" is lehetne a szlogenje ennek a II. kerületben található családi háznak, amelynek fürdőszobájában, a kádban elmerülhetsz a világot kikapcsolva, gyertyákkal körbevéve.
Továbbá a National Candle Association azt ajánlja, hogy meggyújtás előtt vágd le a kanócot 1,5 centiméterre, ne tedd huzatos térbe és ne égesd négy óránál tovább!
Borítókép: DALL-E
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 884 ingatlanhirdetés között