Igazán kellemetlen hívatlan lakótárs az ágyi poloska, ami higiéniai körülményektől függetlenül bármelyik lakásban megjelenhet. Legtöbbször a csípések árulják el, hogy befészkelte megát az ágyadba, de ekkora már egész népes kolónia élhet körülötted. Mielőtt tisztítótűzzel fertőtlenítenéd a területet vagy kidobnád a bútoraid, ismerd meg az ellenséget, és számolj le vele anélkül, hogy magadnak felesleges anyagi kárt okoznál.
Hogy kerülhet az otthonodba ágyi poloska?
Látszólag a semmiből jelennek meg ezek az apró vérszívók, ami persze nem így van. Maga az ember segíti az ágyi poloska közlekedését akár azzal, hogy használt bútort visz a lakásba, akár azzal, hogy fertőzött helyen nyaralt. Nagyvárosokban gyakrabban találkozni vele, amiben nagy szerepe van a külföldről érkezőknek vagy a vidékről a városba költözőknek. Téves tehát azt az előítéletet erősíteni, hogy az ágyi poloska azokon a helyeken jelenik meg, ahol nincs rendszeresen takarítva.
Győződj meg róla, hogy poloskával van dolgod
A reggelre megjelenő piros, viszkető csípések aggodalomra adhatnak okot, de nem feltétlenül származnak poloskától. Hasonló tüneteket okoz a szúnyog- pók- vagy bolhacsípés is. Mindenesetre ha a 3-5 napon belül újabbakat veszel észre magadon, akkor ideje poloska csapdát állítani, és tüzetesen átvizsgálni az alvóhelyed környékét. Az irtáshoz ugyanis meg kell róla bizonyosodni, hogy valóban ágyi poloska a probléma forrása.
Ha élő egyeddel nem is találkozol, találhatsz a vérszívó beköltözésére utaló jellegzetes nyomokat:
A viszkető csípésnyom nem biztos, hogy ágyi poloskától származik:
A napfényt nem bírják, ezért sötét helyekre húzódnak be. A szobahőmérséklet ideális az életben maradásához és a szaporodásához, inaktívvá csak 12 fok alatt és 37 Celsius fok felett válik. Éjjel bújik csak elő, nappalra sötét repedéseket, zegzugos helyeket keres menedékül. Ahogy az elnevezése is utal rá, ez általában az ágyra vagy annak a környékére korlátozódik.
Azonban ha figyelmen kívül hagyod az első figyelmeztető jeleket, akkor gyorsan átterjed máshová is. Például a szekrénybe, tapéta alá, konnektorba, parketta repedéseibe. Ha valahol túlságosan elszaporodtak, akkor könnyen megjelenhet a szomszédoknál is. Társasházakban ugyanis a víz- és áramvezetékek tökéletesen megfelelnek rejtőzködő életmódjának.
Az írtás hatékonyabb rendezett, tiszta környezetben:
3 dolog, amit semmiképp ne tegyél
Manapság azt hisszük, hogy a Google mindenben a barátunk. Az ágyi poloska kiírtásában azonban csak annyira számíthatsz rá, hogy keresel egy megbízható rovarírtó céget a lakóhelyedhez közel. A többi házi „bevált” módszert és praktikát felejtsd el, különben többet árthatsz, mint használsz! Mutatjuk mi az a 3 dolog, amit semmiképpen ne csinálj:
Az ágyi poloska írtásához mindenképpen kérj szakértőtől segítséget! Minél tovább halogatod és kísérletezel házi módszerekkel, annál több idejük lesz elszaporodni és megfertőzni az egész lakást. A folyamat így is legalább két alkalomból áll, hiszen a petékre nem hat semmilyen vegyszer.
Cover kép: Shutterstock
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 499 ingatlanhirdetés között