Nagyon rosszul néz ki, de könnyen megszabadulhatsz a bosszantó folttól.
Az őszi időszak szinte megköveteli a visszafogott, meleg fényforrásokat a lakásban. Lélekemelő a hűvösebb hónapokban gyertyát gyújtani vacsora közben, de a dohányzóasztalon is jól mutat az esti filmnézés kísérőjeként. Azonban a gyertya azon túl, hogy tüzet okozhat, nyomot is hagyhat a bútorokon, textileken, ha leesik vagy megbillen.
Felsőgödön egy csendes, erdő közeli utcában, 2007-ben épült kétszintes házat hirdetnek, gondosan megtervezett, jó elosztású, duplakomfortos.
Ha ez veled is megtörténik, ne ess pánikba! Miután ellenőrizted, hogy semmi sem gyulladt meg, a következő tippek segítségével távolítsd el a viaszt a szőnyegről, kárpitról.
Csakis hidegen
Először is ki kell hűlnie a viasznak, mert folyékony vagy puha állapotában esélyed sincs ellene. Tegyél néhány jégkockát egy lezárható, műanyag élelmiszerzacskóba, majd helyezd a szőnyegen található foltra. Hagyd rajta tíz percen keresztül, és ezt követően kezd el óvatosan lekaparni a viaszt – ezt egy régi bankkártyával, tompa késsel vagy kanállal is megteheted. Ha a viasz nem akarja könnyen engedni magát, óvatosan és rétegesen csináld.
Papírtörlő és vasaló
Előfordulhat, hogy némi viasz még mindig a szőnyegszálakon maradt, így azokat is el kell távolítani, különben a ragacsos felület magához vonzza a port és a szennyeződéseket. Tegyél legalább öt réteg fehér papírtörlőt a foltra és vedd elő a vasalót! A készüléket állítsd meleg hőfokra – ez általában 2-es vagy 3-as fokozatot jelent –, de soha ne legyen túl forró, különben megolvadhatnak a szőnyegszálak. Nyomd a foltra a papírtörlőköteget, ezután a vasalót, hogy a viasz megpuhuljon. Meglátod, hogy az olajos folt milyen szépen beleszívódik a papírba. Ezután cseréld ki a törlőt egy tisztára, és addig ismételd ezt a mozdulatsort, amíg teljesen el nem tűnik a viasz!
Kedvenc illatos gyertyádat akár két szinten is használhatod ebben a Szigethalmon található, 2005-ös építésű házban, ami dupla komfortos, nagy terasszal, erkéllyel.
Vintage darab esetén
Miután a viasz nyomai eltűntek, alaposan porszívózd fel a szőnyeget, hogy megemeld és helyreállítsd a szálakat. Ha úgy tűnik, hogy az érintett terület még mindig nem százszázalékos, ismételd meg a lépéseket, különben nagyon hamar be fog szennyeződni az a rész. A hosszabb szálakból készült szőnyeg nagyobb munkát igényel, így az is lehet, hogy háromszor, négyszer is meg kell csinálni az eltávolító, tisztító lépéseket. Ha a szőnyeg vagy kárpit egy drága vintage darab, először egy kisebb, rejtett helyen végezz el egy próbát és nézd meg, hogy az alkalmazott tisztítószer nem okoz-e kárt benne, vagy bízd szakemberre a tisztítást.
A festék is kijön
Ha a gyertya festékanyagot is tartalmazott, akkor a színnyomokat is el kell tűntetni. Bármilyen színű vagy típusú szőnyeg esetén cseppents néhány csepp alkoholt a foltos területre, és töröld le egy tiszta papírtörlővel. Addig csináld ezt, amíg ki nem jött a festék a szőnyegből. Egyetlen kivétel van csupán, a gyapjúszőnyegnél nem vetheted be az imént ajánlott módszert! Ebben az esetben készíts aktív oxigénes fehérítőporból és vízből kevert pasztát, kend rá a foltra, és hagyd állni legalább negyedórán keresztül. Ezután csak az a dolgod, hogy felporszívózd a port!
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 154 282 ingatlanhirdetés között