Neked is lehet privát korcsolyapályád, csak tudd, mit kell venni hozzá, és hogy hogyan építsd fel. Ebben a cikkben az otthoni korcsolyapálya készítéséhez adunk ötleteket.
Magyarországon kevés olyan terület adódik – talán a magasabban a fekvő települések ilyenek –, ahol hetekig, megbízhatóan 0 ºC alatt tanyázik a hőmérséklet. De ha csak néhány napra lesz kegyes az időjárás a télisport szerelmeseihez, már akkor is érdemes belevágni a korcsolyapálya projektbe.
Ez az elképesztően zseniális, saját stégekkel rendelkező vízparti ingatlan Szigethalom éke lehet, ahol nyáron és télen is megtalálhatod a neked megfelelő sportot, kikapcsolódást.
Az a jó, ha elég nagy a kerted, és van olyan része, ami parlagon hever. Egy 8x10 méteres terület untig elegendő, hogy meglegyen a csúszásélmény a gyerekeknek. Az első bökkenő rögtön abból adódik, hogy csak teljesen vízszintes területen lehet kivitelezni a pályát. Ha nem áll rendelkezésedre ilyen placc, fáradtságos módon földmunkát kell végezned, esetenként több köbméter földet is kitermelni.
Lehet, hogy érdemesebb emelt deszkapalánkkal körülvenned a területet, az illesztésekre azonban ügyelj. Utóbbi megoldás azért is jobb, mert a körbekerítést úgysem úszhatod meg.
A deszkapalánk megépítése
Hacsak nem hosszú évekre tervezel, elegendő olcsóbb faanyagot vásárolnod, viszont erősebb karókat, amivel fixálod a deszkákat. Magasabb palánk esetén hosszabb karók dukálnak, vagy derékszögű, szilárd támasztóelemeket is le kell gyártanod, különben a víz nyomása könnyűszerrel elsöpri az építményedet.
Ekkora méretű szerkezet esetén javasolt a derékszögű illesztés ellenőrzése, ha nem akarod, hogy a másik oldalon kellemetlen meglepetés érjen, vagyis, hogy ne találkozzanak össze a deszkák. A pályád sarkain tegyél méretes oszlopokat, mert ezekre erősebb led-lámpákat tudsz majd szerelni, feltéve, ha ide tudod biztonságosan vezetni az áramot, így a lurkók az iskola után hamar bekövetkező sötétben is tudják karcolni a jeget.
Az ország leghosszabb mesterséges tava mellett, ami nyáron pancsolásra, télen korcsolyázásra alkalmas, Somogyaszalón hirdetik ezt a 300 négyzetméteres házat, egy 2000 négyzetméteres telekkel.
A fóliázás fontossága
Erős tófóliát, gumírozottat vagy pvc-t is kaphatsz ekkora méretben egészen jó áron. A fóliázás nagyon ajánlott, mivel a föld rengeteg vizet elnyel, mire megképződik a jégfelület, nem beszélve a melegebb napokon felolvadó jégről, ami a pályád rövid időn belüli eltűnésével járhat.
Jöhet az elárasztás!
Már lekerült a fólia is és szerencsére mínuszban jár a hőmérő, kezdődhet a jégképzés. Először csak egy vékony réteget locsolj, hogy az kérgesedjen meg! Ha megtörtént, jöhet a következő réteg – érdemes ezt egy éjszakán át többször is megismételni, mire elég vastagra hízik a jegünk.
Amikor már gyarapszik, egy jégkaparóval egyengesd el a felületét, hogy alkalmas legyen a korizásra! Végül jöhetnek a fáradtságos munka haszonélvezői.
Illusztráció: Shutterstock
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 153 534 ingatlanhirdetés között