Ha mostohagyerekként bánsz vele és nem fordítasz rá elég figyelmet, úgy értékes négyzetmétereket pazarolsz el. Az előszoba sokkal több lehetőséget rejt magában, mint amennyi energiát általában szánunk a berendezésére. Ha te is úgy érzed, hogy ráfér némi újítás a lakásod ezen részére, akkor mutatjuk, hogy mik azok a trükkök, amikkel még a profi lakberendezőket is leveheted a lábukról.
1. Legyen világosság!
Az előszoba nagyjából egy sötét folyosó szinonimája. Ha nem szeretnéd, hogy ez a te lakásodra is igaz legyen, akkor a dekorációként szolgáló mennyezeti világítás helyett spotokat irányíts a különböző helyekre. Lehessen jól látni a cipőket, kabátokat, esernyőket; ne fordulhasson elő, hogy a félhomályban valaki más cipőjébe bújsz!
A tükör több előnyös tulajdonsága miatt is kötelező kelléke egy előszobának. Optikailag tágítja a teret, világosabbnak mutatja, és persze indulás előtt ellenőrizheted az outfitedet. A tükör méretét és a hozzá illő keretet az előszoba adottságai és a lakás stílusának megfelelően válaszd ki! Az is működik, hogy a beépített szekrény ajtajára szereled fel.
Először is szükség lesz egy cipőtároló szekrényre. Többféle megoldás létezik, az egészen keskeny daraboktól a klasszikus szekrényekig. Van olyan, ami kettő az egyben, mert egyszerre padként/ rakodóhelyként is használható. A csapadékos időjárás beköszöntével azonban még nem tanácsos egyből a szekrénybe tenni a többi cipő közé azt, amelyiknek a talpáról csorog le a sárlé.
A cipőtálcák pont ezt a célt szolgálják. Igaz, elvesznek ilyenkor egy kis helyet az előszoba padlófelületéből, cserébe száraz talppal teheted a helyükre a cipőidet és nem koszolják össze a többit. Pláne, ha kavicsokat is teszel a tálcába. Színkedvelők ki is festhetik a kavicsokat, de ez már tényleg nem kötelező.
4. Fogas Valamilyen akasztórendszer szükséges, ahová a családtagok és a vendégek letehetik a kabátjukat, táskájukat. A standard előszobabútorokon eltérő magasságban találhatók akasztók, így akár gyerekek is könnyen használhatják. Betehetsz egy állófogast a tolóajtó mögé, vagy használhatsz vállfákat.
5. Beépített szekrény
A régebbi típusú társasházi lakások tipikus eleme a beépített szekrény. Ami kialakításában és esztétikájában mára több mint elavult, de az alapötlet igenis hasznos. Ezekben a kicsi lakásokban aranyat érnek a tárolóhelyek, csak jó beosztás kérdése. Egy asztalos segítségével a saját igényeid szerinti szekrényt tervezhetsz meg, ami elnyeli a sífelszereléstől kezdve az összes olyan holmit, amire csak ritkán van szükség.
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 153 534 ingatlanhirdetés között