Addig nem tűnik nagy kunsztnak a költözés, amíg bele nem kezdesz. A költözés ugyanis strapás, a dobozolás pedig fárasztó és unalmas. És a bepakolással meg a holmik áthordásával még korántsem ér véget, hiszen mindennek meg kell találni az új helyét is. Annak érdekében, hogy a költözést a lehető legkevesebb idegeskedéssel tudd le, és minél hamarabb élvezhesd az újkörnyezetet, adunk néhány tippet.
Hova költözöl?
Elhagyod a családi fészket, és a székhelyedet átteszed az első albérletedbe? Vagy saját lakásod lesz? Esetleg külföldre mész? A kiindulópont azért lényeges, mert a szülői házból nem kell feltétlenül mindent magaddal is vinned, míg egy bérleményből, illetve az eladott ingatlanból igen.
Tökéletes alkalom a lomtalanításra
Eddig halogathattad, de most már nincs menekvés. Kár lenne olyan ruhákat, tárgyakat magaddal vinned, amire valójában már nincs is szükséged. A pakolást úgyis azokkal a holmikkal érdemes kezdeni, amiket nem minden nap használsz.
Elő a téli holmikkal (ha nyáron esedékes a költözés), és bánj velük kíméletlenül!
A dísztárgyak már egy kicsit neccesebb kategória, hiszen feltehetően érzelmileg kötődsz hozzájuk. Ilyenkor érdemes azt a praktikát bevetni, hogy ha ránézel, valóban jó emlékeket idéz-e, és ha igen, akkor megérdemli, hogy magaddal vidd.
Ezért bízz meg költöztető céget
Felesleges pénzkidobásnak tűnik? Pedig nem az. Míg neked ez az első vagy a második költözésed, ők hetente legalább kétszer, háromszor ennyit cipekednek. És ami még ennél is fontosabb:
Te leszel a költöztető cég kedvenc ügyfele
ha nem százkilós hajóládákba csomagolsz. Komolyan, attól, hogy nem te és a barátaid fogjátok lehordani a negyedikről a dobozokat, nem kell mindent egy darab dobozba tenni. Szerezz be néhány közepes méretű, vastag (4-6 rétegű) falú dobozt.
Vásárolhatsz is, de a környéken lévő boltoktól is kérhetsz. Figyelj rá, hogy maximum 30 kilósak legyenek, különben kiszakadhat a doboz, vagy egy ember nem elég a cipeléséhez és elhúzódik a költözés!
Akkor is jó szívvel fognak rád gondolni, ha mindkét helyszínen foglalsz a teherutónak parkolóhelyet. Egy csomó stressztől megkímélheted őket, ha nem a vészvillogót kell kitenniük, amíg minden lekerül a kocsiról.
A szekrényajtókat rögzítsd madzaggal, esetleg olyan ragasztószalaggal, ami nem sérti meg a bútor fóliáját!
A lapra szerelt bútorok alkatrészeit ragaszd olyan helyre, ahonnan nem eshet le!
A virágokat a nagy nap előtt már ne locsold meg, hogyha véletlenül felborulnak, ne legyen minden sáros-földes!
Könnyen értelmezhető üzenet a dobozon
Annak nincs sok értelme, hogy a dobozra ráírd az összes olyan tételt, amit tartalmaz. Persze lényeges, hogy tudd, mit hol találsz, mindjárt erre is mutatunk egy trükköt. Ami viszont fontos, hogy az adott doboz hova kerüljön az új helyen. Ezt a tetejére és legalább a két szemközti oldalára írd fel, de az sem baj, ha mindegyiken szerepel!
Leltár
Amikor mindent bepakoltál és már zárnád a tárolókat, adj mindegyiknek egy sorszámot, és írd fel, hogy mi található benne. A legjobb, ha egy excel táblázatban rögzíted is, hiszen a papír megrongálódhat, elveszhet. Így biztosan megérkezik az összes gondosan csomagolt darab.
Készíts egy speciális csomagot, amibe azokat a holmikat teszed, amikre feltétlenül szükséged lesz az első egy-két napban! Például töltő, tisztálkodó felszerelés, ágynemű, fontos iratok. Máris telefonálhatsz!
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 161 954 ingatlanhirdetés között