Míg Magyarországon egyre nagyobb igény van a dupla komfortra, addig például Japánban a fiatalok között terjed az a szemlélet, hogy fürdőszoba nélküli lakásokat béreljenek. De nem minden Japán, mi most az út másik végéről indítunk.
Ha történelmi léptékekben gondolkodunk, mi, magyarok sem sorolhatjuk régóta az alapvető szükségletek közé a fürdőszobát, hiszen a 20. század első feléig csak a legtehetősebbeknek volt saját vizes helyiségük, és később is csak a középosztály kiváltságának számított ez a komfort. És akkor is csak Budapesten, míg vidéken tovább nélkülözték a házon belül kialakított fürdőszoba kényelmét a családok. Ez ma már nincs így, de most mégis megállunk egy pillanatra. Például az előbb említett japán trend miatt.
Micsoda, fürdőszoba nélkül élnek?! - Nem ők
Igen is, meg nem is. A lakások egy része nem rendelkezik fürdőszobával, csak mosdóval, de van a lakóknak fürdőszobájuk, ahová eljárnak. Például közösségi fürdőházakba, vagy az edzőteremben tisztálkodnak.
A képre kattintva további fotókat láthat erről a csodás fürdővel rendelkező ingatlanról
A korszakot kutatók szerint ez a trend nem új, és már az ötvenes években is építettek fürdőszoba nélküli házakat Japánban, ahol kulturálisan úgy alakult, hogy az emberek nagyon sokat dolgoznak, a lazításhoz pedig társasági életre van szükségük. Ezért elsősorban a fiatalok körében népszerű a fürdőszoba nélküli megoldás, hogy a munka után azonnal a konditerem felé veszik az irányt, vagy egy fürdőházban találkoznak egymással, ahol lehet lazulni és beszélgetni. Amikor hazaérnek már tiszták és illatosak, így gyakorlatilag csak aludni térnek haza.
De ha mégis van fürdőszoba, milyen a japán típusú?
A fürdőszoba általában három helyiségből áll, így egyszerre akár többen is használhatják. Zárható ajtó mögött a WC, a fürdő előterében pedig a kézmosó található. A mosdónál elhelyezett csaptelep feje a flexibilis csőnek köszönhetően akár egy karonülő csecsemő lezuhanyoztatásához is ideális.
A fürdőszobában van egy ülőke, mellette zuhany, ahol a napi szennyeződést lemoshatod magadról. Ennél a fázisnál használnak tusfürdőt, sampont is. A padlón végigfutó lefolyórendszernek köszönhetően a víz hamar eltávozik.
A kádba mindössze egy fürdőport tesznek, és a családtagok egymás után használják a vizet. Először a vendég, majd a családfő, őt követi a legidősebb fiúgyermek, a háziasszony, utána a többiek. A falra szerelt elektromos panel programozásával lehet a fürdővizet melegen tartani és szükség esetén vészjelzést leadni.
A képre kattintva csodás kerti ötletek, elképesztő panoráma látható Pécsről
Szertartásos fürdőzés
Kevés olyan komoly tradíciókkal rendelkező ország van a világon, mint Japán, ahol az ősök szokásait az onsen-ek (termál jellegű fürdők) és santo-k (olyan fürdő, ahol meg is lehet szállni) is magukban őrzik, és már kiszorulóban voltak a metropoliszokból, amikor egy nagyon is 21. századi marketingfogással az egyik onsen a közelében található ingatlanokat kezdte értékesíteni. A terv annyira bejött, hogy a 20 és 30 év közötti fiatalok nagy része ma már ilyen lakásokat keres.
Fontos szempont, hogy a fürdőház közel legyen. Így tovább élhet a tisztálkodási szertartás modern köntösbe bújtatva.
Ahhoz, hogy a közösségi fürdők ismét népszerűek legyenek, azért újításokra is szükség volt:
A zenga.hu az egyik legnagyobb és legdinamikusabban fejlődő hazai ingatlankereső portál, ahol eladó házak, lakások és kiadó ingatlanok is elérhetőek országszerte. A zenga.hu célja egy olyan egyedülálló otthonteremtési portál kialakítása, amely iparágakon átívelő megoldásokkal vezeti végig az ügyfeleket az ingatlaneladás, ingatlanvásárlás, bérbeadás és bérlés folyamatán, az új otthon gondolatának felmerülésétől az ingatlan keresésen át egészen a beköltözésig.
ingatlankereső portáleladó házaklakások és kiadó ingatlanokTaláld meg új otthonod 163 246 ingatlanhirdetés között